Kategori: Otomobil

 • Kia Rio Hız Sabitleme (Cruise Control) Sistemi Montajı

  İnsan bir işi kendi yapıp ve başarıya vardığında çok büyük bir haz alıyor. Kısa zaman önce aracım 2012 model aracıma Kia Rio 1.4 dizel Fancy modeline hız sabitleme sistemini (cruise control) kullanılabilir hale getirdim. Bu yazımda bu işi yaparken yaşadığım deneyimleri aktaracağım.

 • Kia Rio 1.4 Fancy Dizel Periyodik Bakım Fiyatları

  Bu yazım kısa ve bilgilendirme amaçlı olacak. 2012 model Kia Rio 1.4 fancy dizel aracım  103000 km’ye geldi . Aracımın periyodik bakımlarını  şu ana kadar hep, garantisinden dolayı, Kia yetkili servislerinde yaptım. Bu zamana kadar ödediğim tüm meblalar aşağıdadır. 60000km’ye kadar aracı Ankara MebBasayer’de servise götürdüm. 75000 ve 90000 km bakımlarını Ankara Opal servisinde yaptım. […]

 • Kia Rio (2012) 1.4 CRDI (Dizel) Fancy Test

    Hızlı bir dönemem geçtiğimden uzun zamandır bloğuma yazı yazamıyordum. 2012 yılının başında satın aldığım Kia Rio 1.4 Fancy dizel aracımla 22000km yol yaptım. Hem aracı tanıtmak hem de deneyimlerimi aktarmak istedim.

 • Honda Jazz 1.4 i-shift fun+ İncelemesi

    Geçen yakın bir dostum eşine b sınıfı otomatik  vites bir araç alacak. Sayesinde birçok b sınıfı aracı inceleme fırsatım oldu. Neyse en sonunda eşine Honda jazz i sihft 1.4 ‘ü aldı. Bende  aracı test etme imkanı buldum. Bu yazımda Honda i-shift deneyimlerimi paylaşayım dedim.

 • C Sınıfı Araç Savaşları 2011 yılında kızışacak

  Geçen oto fuarına gittim. Şunu gördüm ki artık her keseye uygun her türlü araba var. Her araba birbirinden güzel. Bu yıl ki Trabzon’daki oto fuarında arabalardan çok mankenler göz kamaştırdı. Eskiden  e sınıfında gördüğümüz standartları artık c sınıfında bile görebilmek güzel. 2011 yılı c sınıfı için çok bereketli geçecek. Kimi markalar modellerini çıkarmışken kimi marklarda […]