Geleneksel Amerikan Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Ermeni Soykırımı Taslağı Şenlikleri

Türkiye için önemli bir gün geride kaldı. Bazı kesimler için pek önemli olmadığını sürsede şu sözde “genocide” canımı çıkıyor. Artık bize bela olan ve her zaman diğer devletlerin koz olarak kullanacağı bu sözde tasarı hakkında düşüncelerimi yazayım dedim. İşte  karşınızda Geleneksel Amerikan Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Ermeni Soykırımı Taslağı Şenlikleri

-Mart ayında ilk cemrenin düşmesiyle başlar.
-Baharın geldiğinin habercisidir.
-Kazma kürek yaktırır.
-Kedilerin ve ermeni lobisinin azıttığı zamanlardır.
-Türkiye’nin Amerika’ya yeni tavizler vereceğinin göstergesidir.
-Türk lobisi (1. Nesil) ile Ermeni lobisi (3. Nesil) kapışmasının başlamasıdır.
-Taslak temsilciler meclisinden geçer bir şekilde Türkiye’nin vereceği tavizler ile genel kuruldan geçmez.
Çiçekler böcekler çocuklar hoplar zıplar kediler köpekler. Şenlik işte

Sonuçlar

Türkiye Ermenistan arası iyi kötüde olsa bir diyalog sürecine girmişti. Türkiye ya da Ermenistan lehine karar çıkması bu pamuk ipliği ile de tutan yeni süreci makasla kesti. Yani bu tasarıyı kongreye getirmek ya da getirtmek bu diyalogu açık açık istememektir.
-Siyasi,hukuki, emperyalist bir karar ne derseniz deyin ama soykırım gibi ağır bir ifadeyi kullanmaları gercekleri yansıtmayan hala ortak bir tarih komisyonu kurmaktan korkan Ermenistan ve Ermenistan lobisinin ego tatminiyle istediklerini almasıdır.
-Oy uğruna Obama’nın son dakikaya kadar sesiz kalması birkaç milyon ermeni oyuna ne kadar muhtaç olduğunu göstermiştir.

Komiklikler

-Komisyon başkanı Howard Berman 22-16 evet önde giderken oylamayı uzata uzata istediğini alana kadar yırtıldı. Kendini soykırım gazisi olarak gören Yahudi Berman Ermeni lobisinin yapamadığını 3 saatte yaptı.
-Ermenistan’dan oylamaya cevap
“Bu gelişme, Amerikan halkının evrensel insan hakları değerlerine bağlılığının yeni bir göstergesi ve insanlığa karşı suçların önlenmesi yönünde önemli bir adım oldu”
Evet Afganistanı ve Irak’ı fiilen bir yalan uğruna işgal edip ,milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan, ülklere kaos getiren ve bunu tüm dünyanın gözü önünde açık açık yapıp cüretkarca duran bir devlete verilecek en yalaka cevap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.